cemalsenyuva_logo.png
  cemalsenyuva_logo.png

  memebuyutmeGöğüsleriniz asimetrikse, yeterince gelişmemişse ya da süt verme sonrası dolgunluklarını kaybettilerse meme büyütme ameliyatları için iyi bir aday olabilirsiniz.

  Kullanacağımız protezin seçimini göğüs yapınıza, göğüs kafesinize ve yumuşak doku kalınlığına göre ameliyattan önce beraber yapıyoruz. Ameliyat öncesi bir meme uzmanı ve bir radyolog ile mevcut meme dokunuzun bir değerlendirmesi gerekiyor.

  Ameliyattan sonra eve dönebilir, iki üç günde işinize başlayabilirsiniz.

  Memeleriniz gelişme dönemi sonrası arzu ettiğiniz büyüklükte olmayabilir. Bir memeniz diğerine oranla daha az gelişmiş olabilir. Geçmişte memelerinizden memnun olabilirsiniz ancak şimdi farklı göründüklerini düşünebilirsiniz. Çok kilo verdiyseniz, çocuk emzirdiyseniz yada yaşlanmanın sonucu olarak memeleriniz dolgunluklarını kaybetmiş ve şekilleri değişmiş olabilir. İşte bütün bu durumlarda, meme protezleri ile büyütme ameliyatları, memelerinizin şekil ve ölçülerini düzeltip daha armonik bir vücuda kavuşmanızı sağlayabilir.  Meme Büyütme Ameliyatı için İyi Bir Aday mıyım?

  Şayet aşağıdaki yakınmalardan birine sahipseniz estetik meme büyütme ameliyatı için iyi bir aday olabilirsiniz;

  1. Memelerinizin küçük olduğundan yakınıyorsanız,
  2. Kalçalarınıza iyi oturan kıyafetler göğüs bölgenizi için çok küçük kalıyorsa,
  3. Bikini ve spor kıyafetler giymekten sıkıntı duyuyorsanız,
  4. Çocuk doğurduktan sonra memeleriniz dolgunluklarını kaybetmiş ve küçülmüşlerse,
  5. Kilo vermek memelerinizin şekil ve büyüklüğünü değiştirdiyse,
  6. Bir göğsünüz diğerine göre bariz olarak küçük ise.


  Ameliyata Karar Vermek

  Plastik cerrahınız ameliyattan önce memelerinizi muayene edecek ve belki fotoğraflar çekecektir. Memelerinizin hacim ve şeklini, derinizin yapısını ve meme başlarının yerini inceleyecektir. Eğer memelerinizde düşüklük varsa size meme protezi ile birlikte bir de dikleştirme ameliyatı da önerilebilir. Genel sağlık durumunuz, ilaç alerjisi, o güne kadar geçirdiğiniz operasyonlar –örneğin memeden biyopsi- ve tedaviler sorgulanacaktır.

  Meme protezlerinin meme kanser riskini arttırdığını gösteren herhangi bir bilimsel veri yoktur. Ancak yine de protezli göğüslerde mamografi çekilirken özel teknikler gerekebilir. Meme protezi hamileliğe engel teşkil etmez ve süt vermek her zaman mümkündür. Meme protezi kendi kendinize de yapacağınız meme muayenenizde de güçlük yaratmaz.


  Ameliyat

  Ameliyat bir hastanede gerçekleştirilmelidir ve genellikle genel anestezi altında uygulanır. Protez meme dokusunun arkasına meme başı çevresindeki bir kesiden konulur. Meme altı oluğunda yada koltuk altında yapılacak bir kesiden de konulabilir. Protezin konulacağı oda, göğüs kasının önünde yada arkasında hazırlanabilir. Ameliyattan sonra küçük bir pansuman yapılır ve sutyen giydirilir. Aynı gün eve dönmek mümkündür. İki üç gün içinde işinize dönebilir, üç hafta içindeyse tüm sportif aktivitelere katılabilirsiniz..


  Ameliyat Sonrası

  Ameliyat öncesi ve takip eden 3 hafta boyunca kanama arttırıcı etkisi nedeni ile Aspirin alınmamalıdır.


  Ne Tip Bir Protez Kullanılmalı?

  Protezler içeriklerine, şekillerine ve yüzey özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. İçi serumla dolu olan yada silikon gel ile dolu protezler yaygın olarak kullanılmaktadır. Geometrik şekilleri yuvarlak yada damlaya benzer olabilir. Meme protezlerinin yüzeyleri düz yada pütürlü olabilir. Her bir değişik özelliğin sağladığı avantajlar ve dezavantajlar vardır. Sizin için en uygun protezi seçerken plastik cerrahınız sizin anatomik yapınız ve mevcut meme şeklinizi göz önünde bulunduracak ve sizin de isteklerinizi dikkate alacaktır. Sağlık sigortalarının bu tip estetik uygulamaları karşılamadıkları unutulmamalıdır.

  Plastik cerrahınızın seçimi çok önemlidir. Deneyimli bir plastik cerrah ve modern donanımlı hastanelerde yapılan meme büyütme ameliyatlarından sonra kanama, enfeksiyon, yara iyileşmesinde gecikme yada asimetri çok nadirdir. Meme protezini vücut bir kabukla çevreler. Kabuğun kalınlaşması durumunda protez sıkışarak yer değiştirebilir ve protezin yeni bir ameliyatla değiştirilmesi nadir de olsa gerekebilir.

  Meme büyütme ameliyatları daha dolgun ve düzgün şekilli memelere kavuşmanızı sağlar. Tüm dünyada sıklıkla yapılan bu girişim hem özgüveninizi güçlendirecek hem de değişik stillerde elbise giymenize yardımcı olacaktır.


  Please publish modules in offcanvas position.