cemalsenyuva_logo.png
  cemalsenyuva_logo.png

  sacekimiEnseden alınan saçlı deriyi, içinde bir yada birkaç kıl kökü içeren mikro ve minigreftlere bölüyor ve saçsız alanlara ekebiliyoruz.

  Lokal anestezi ile yapılabilen bu uygulama sırasında televizyon seyrediyor dergi okuyabiliyorsunuz. Biz de beş kişilik saç ekme ekibimizle karınca ordusu gibi çalışıyoruz.

  Sonuç son derece doğal saçlar.

  Elli yaşına kadar erkeklerin %50’si ve azımsanmayacak sayıda kadın saç dökülmesine yakalanır. Sorun aslında kalıtsaldır. Eskiden yapılan büyük parça saçlı deri nakilleri ve yamalarla onarımların yerini artık modern estetik cerrahide “mikrogreft” uygulamaları almıştır.


  Yararları

  Sonuç kalıcıdır, saç nakli tamamlandıktan sonra ileride başka cerrahi uygulamalara gerek kalmaz,
  Karşınızdaki kişide daha pozitif bir psikolojik etki uyandıran doğal ve daha genç görünüm sağlar,
  Diğer yöntemlere göre daha ucuz olabilen bir uygulamadır.


  Ameliyat Tekniği

  Birçok mikrogreft saç nakli tekniği lokal anestezi altında yapılabilmektedir ve uygulamadan sonra klinikte kalmayı gerektirmemektedir. Bazen uygulanan saçlı doku kaydırma teknikleri ise ancak genel anestezi altında yapılabilir ve hastanede en az bir gece yatmayı gerektirebilir.

  Mikrogreft uygulamasından altı hafta sonra nakledilen saçlar dökülecek ve üç ay içinde yeni saçlar çıkmaya başlayacaktır. Yeterli saç yoğunluna kavuşabilmek için birden çok uygulama gerekebilir. Saç nakli ameliyatı sırasında ensedeki saçlı bölgeden bir saçlı deri şeridi alınmakta ve bu şerit, içinde bir ya da birkaç saç kökü içeren demetlere yani “mikrogreftler”’e bölünmektedir. Bu demetler saçsız yada saçların seyreldiği alanlara belli bir düzen içinde ekilirler. Mikrogreflerle taşınan saç köklerinden saçların uzamasıyla son derece doğal bir sonuç elde edilir.

  Plastik cerrahınızın seçimi önemlidir. Uygulama uzun sürdüğünden ve titiz bir planlama ve çalışma gerektirdiğinden, mikrogreft uygulaması konusunda özel eğitim görmüş ve deneyimli bir ekibin seçilmesi başarılı bir sonuç elde etmek için şarttır. Plastik cerrahınız ensedeki verici bölgeden şeridi alacak, şeridi ekibin diğer elemanları masa üzerinde mikrogreftlere bölerken plastik cerrah ensedeki bölgeyi kapatacaktır. Daha sonra plastik cerrah saçsız alanlarda mikrogreftlerin konulacağı yuvaları hazırlayacak ve ekme işlemi en az iki uygulayıcı tarafından yapılacaktır. Böyle eşzamanlı çalışma sayesinde uygulama zamanı en aza indirilecektir. Saçlı deri nakli uygulamaları bu konuda uzmanlaşmış kliniklerde, ameliyathane şartlarında ve steril ortamlarda yapılmalıdır. Saçlı deri nakli girişimlerinin özellikli bir ameliyat olduğu unutulmamalıdır.


  Diğer Önemli Noktalar

  Saç deri şeridinin alınacağı ense bölgesinde yeterli yoğunlukta saç olmalıdır. Çok geniş saçsız alanı olan kişilerde diğer cerrahi yöntemlerle birlikte uygulanabilir.
  Bu teknik bir iki yıl içersinde yapılan birden çok ve “uzun” saç nakli uygulamalarını gerektirir.
  Uygulamadan sonra birkaç gün alın ve yüzde şişlik, morluk ve hafif ağrı olabilir.
  İki üç ay süreyle şeridin alındığı ense bölgesinde uyuşukluk olabilir.
  Günlük aktiviteye dönmek birkaç gün alabilir.
  Mikrogreft yöntemi sonrası gerçekçi beklenti önemlidir. Dalgalı yada kıvırcık saç gibi kişiye özel saç yapısı ve özellikleri sonucu ve saçın sıklığını etkilemektedir.

   

  Please publish modules in offcanvas position.