3993

Cilt Çizgilere, Kırışıklıklara, Sarkmalara, Lekelere, Ton Farklılıklarına, Akne İzlerine, Güneş Hasarlarına ve Yaşlılık İzlerine Yönelik Cerrahi Olmayan Tedavi…

Fraxis Duo

Sonuç Etkili, Uygulama Güvenli, Tedavi Konforlu

Tedavi & Estetik Bir Arada…


Başarılı, etkin, güvenilir, non-invaziv Fraxis Duo lazer tedavisi çoklu uygulamalar, terapi kombinasyonu ile oldukça güçlü!

CO2 lazer Mikro-iğneli RF fraksiyonel kombinasyonu tüm cilt tiplerinde tedavisi mümkün olup tedaviyi daha etkili yapmak ve yan etkileri azaltmak için daha geniş seride tedavi gerçekleştirerek yüzeysel ve derinlemesine olarak çoklu tedavi olanağı vermektedir.

Cilt tonunuz nasıl olursa olsun, kaç yaşlarında olursanız olun cildinize en az rahatsızlığı yaşatarak cildiniz için zamanı geriye alabilen yeni bir cilt yenileme teknolojisidir. Bu teknoloji ile ameliyatsız yüz germe işlemi, genç ve dinamik bir görünüm, iz ve lekeleri silerek pürüzsüz bir cilde kavuşmamızı sağlar. Güneş hasarlarını, yaşlılık lekeleri, çizgileri, kırışıklıkları, cilt tonu problemlerini, akne izlerini, genel cilt problemlerini, jinekolojik problemleri (gevşek vajina, idrar kaçırma, vulva hiperpigmentasyonu…) tedavi amaçlı kullanılır.Nasıl Çalışır?


Cilt gençleştirmede kullanılan frakiyonel CO2 lazerler, tüm cilt yüzeyini etkileyen konvansiyonel CO2 lazelerin aksine, ciltte mikroskopik kolonlar açarlar ve bu bölgelerdeki kolajen gibi su içeren yapılar seçici termal hasara uğrarlar. Savunma hüçreleri hasarlı alana göç ederek buradaki onarım mekanizmalarını uyarırlar ve kolajen üretimi başlar. Cildin üst yüzeyine hasar vermeden işlevlerini cildin altında gerçekleştirirler. En az düzeyde rahatsızlık ile tüm vücuttaki pigmentasyon problemlerine ve yaşlanma belirtilerinin giderilmesine yardımcı oluyor.

Başarılı sonuçları sunan bu teknoloji, etkili biçimde cilt yüzeyini daha pürüzsüz hale getirmeyi hedefliyor ve benzer ablativ tedavilerden farklı olarak daha kısa iyileşme süresiyle, hızlı ve kolay ofis ortamında acısız uygulamalarla daha genç görünümlü bir cilt sunuyor. Doktorlar aynı zamanda artık tek bir tedavi seansında birden fazla vücut bölgesine tedavi uygulayabiliyorlar.

Hasta güvenliği öncelikli olan bu teknoloji, derin ve yüzeysel cilt yenileme olanağı sağlıyor. Bu tedavi, her tür ciltte, yüz ve vücudun her yerinde kullanılabiliyor.


Fraxis Duo

Altın Mikroiğneli Fraksiyonel Radyofrekans

Yüz uygulamalarında endikasyonlar 30’lu ve erken 40’lı yaşlarda ‘yüz germe öncesi’ laksite, doku gevşeklikleri tedavisinde kullanılır. Özellikle alt yüz, boyun, göz çevresi olmak üzere alın bölgesinde ve orta yüzde etkilidir. Kol içi, bacak içi ve abdominal laksitede de, hiperhidroz ve skar tedavisinde kullanılmaktadır.

Tek seans tedavi süresi 1 saattir. Topikal anestezi 30dk., uygulama 30dk. dır.
Ağrı minimaldir. Odaklanmış ultrason veya eksternal RF cihazlarına oranla çok daha az ağrı olmaktadır.
İşlem sonrası 2-3 saat süren kızarıklık olur. Gözle görülür bir ödem olmaz.
İşlem sonrasında soğuk uygulama ve soğuk duş yapılmamalı ve 1 hafta kadar nemlendirici kullanılmalıdır.
Önerilen tedavi sayısı 3-4 hafta aralıklar ile 3-4 seanstır.


Fraksiyonel CO2 Lazer

Yüzeyel ablasyon ve facial resurfacing, cilt nodülleri, keratoz , statik -ince- kırışıklık çizgileri ,akne skarlarında ve genital bölge estetiğinde kullanılmaktadır.

CO2 lazer uygulaması sadece topikal anestezi altında yapılmaktadır.
İşlem süresi topikal anestezi dahil toplam 1 saat sürmektedir.
Uygulaması sonra belirgin ödem ve hiperemi gözlenir. Uygulama dozuna göre değişmekle beraber ortalama 4-5 gün içerisinde geriler
Uygulama sonrası güneş koruyucu kullanılmalıdır.
Faydaları ve Özellikleri


fraxis duo baslikYüzeyel ve derin cilt yenileme, sıkılaştırma ve gençleştirme.
İstenmeyen pigmentasyon bozukluğunu giderme
Hasta konforunun sağlanması
Tek seansta birden fazla vücut bölgesi tedavisi,
Daha hızlı uygulamalar
Daha pratik kolay ofis ortamında uygulanma
Daha güvenli
Daha az ağrılı
Daha hızlı iyileşme süresi
Anestezi gerektirmeyen ameliyatsız uygulama olması
Morarma, kanama oluşmaması
PRP, Kök hücre tedavisi, mezokokteyler, botoks gibi başka tedavilerlede kombine edilebilir olması
Uygulama sonrası hiçbir özel bakım gerektirmemesi


Bu tedavi etkili ve başarılı sonuçlar vermektedir. Ayrıca güven içinde cildin alt tabakalarına ulaşırken cildin koruyucu dış bariyerine hiçbir zarar vermeyen güvenli lazer sistemidir. Sonuç ise herhangi bir uzun iyileşme süresi ve geleneksel tedavinin risklerinden kaynaklanan korkular olmaksızın doğal yollardan yeni kolajen oluşumu sağlanıyor.


Kullanım Alanları


1. Yüz

Tonlama ve Yapılandırma
Gözenek Tedavisi
Kırışıklık tedavisi
Cilt sıkılaştırma ve germe
Akne Lekeleri
Beyazlama
Yüzeyel ablasyon ve facial resurfacing
Cilt Yenileme
Cilt nodülleri, Keratoz
Leke Tedavisi
Nevüs ve siğil Tedavisi
Skar


2. Vücut

Yaralar
Deri Çatlakları
Aşırı Terleme
Keratosis Pilaris
İdrar Kaçırma
Vajinal Estetik
Vulver Beyazlatma
Vajinal sıkılaştırma ve gençleştirme
Menapoza bağlı vajinal atrofi
Stria ve yüzeysel gebelik çatlaklarıShare