2260

Başarılı,Etkin,Güvenilir, non-invaziv Fraxis Duo lazer tedavisi çoklu uygulamalar, terapi kombinasyonu ile oldukça güçlü!


Pratik, Güvenli, Hızlı Uygulama

Tedavi & Estetik Bir Arada…


Fraksiyonel CO2 lazer ile vajina sıkılaştırılması ve gençleştirilmesi son yılların en popüler jinekolojik lazer uygulamaları arasındadır. Vajinal mukoza zarının içinde kollajenleri uyararak, kanalın daha esnek olmasına, idrar kaçırma semptomlarının iyileşmesine ve vajinal semptomların (vajinit, vajinal kuruluk…) azalmasına yardımcı olur.

Vajinal CO2 lazer ile gençleştirme ve sıkılaştırma işlemi, cerrahisiz, anestezi gerektirmeyen, ağrısız, etkili, güvenli, kolay ve hızlı uygulanabilen (ofiste 15 dakikada tek seansta uygulanabilir), işlem yapıldığı andan itibaren günlük hayata hemen dönüşü sağlayan, sonrasında ilaç kullanımı olmayan non invaziv bir yöntemdir.

Bu yöntem ile vajina çapı daralır, cinsel ilişki esnasında sürtünme, temas hissi artar. Çok kısa sürede uygulandığından ve yan etkileri minimum olduğundan, uygulama sonrası istirahat gerekmez, işinizden ve günlük yaşamın ritminden kopmazsınız.

Lazer ile vajinal gençleştirme ve sıkılaştırma işleminin süresi yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. İşlem uygulanacak rahatsızlığın tipi, derecesi ve kişinin genel özelliklerine göre değişmekle birlikte tek seans yapılması sonrasında idame tedavisi olarak 1-2 yılda bir kez tekrarlaması önerilmektedir.

Uygulamanın etkileri ilk gün içinde görülmeye başlar , işlemin oluşturduğu doku reaksiyonu normalleşmesi 1-2 hafta olup, işleme bağlı etkilerin tamamen ortaya çıkması ise ortalama 1-3 aydır.

İşlem sırasında hasta acı hissetmediği için anestezi uygulamasına ihtiyaç yoktur.

Lazer ile vajinal gençleştirme ve daraltma işlemi izsiz bir işlemdir.

İşlem isteyen her yaştan kadına yapılabilir.


Endikasyonlar


Vajinal laksite (Doğum,Gebelik,Cinsel ilişki,yaşlılık, menapoz nedeniyle oluşan gevşeme)
Stres inkontinans (İdrar kaçırma)
İlişki sırasında his azalması
Vulva hiperpigmentasyonu
Postmenapozal vulvovajinal atrofi semptomları:
     • vajinal kaşıntı, yangı
     • kuruluk ve lubrikasyon (yağlama) azlığı
     • vajinal ve vulvar ağrı
     • tekrarlayan enfeksiyon
     • disparanü (ağrılı ilişki)


GynolaserSonuç


Sıkılaşmada hissedilebilir artma,
Seks kalitesinde artma,
Postmenapozal kadınlarda vajinal atrofi semptomlarının giderilmesi,
Vajenin nemlendirilmesinde ya da lokal östrojen terapisinden fayda sağlayamayan, ürogenital problemleri olan kadın hastalar içinde alternatif bir tedaviye olanak sağlaması,
Minimal rahatsızlık, tedaviden sonra kısa sürede cinsel aktiviteye dönüşle avantajlıdır.

Share